Մարգուս Ցախկնա. Էստոնիան Ադրբեջանը համարում է կարևոր գործընկե
23 0Հոկտեմբերի 2025 10:05
Միլլի Մեջլիսի  նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է՝ այցով Ադրբեջանում գտնվող Էստոնիայի արտաքին գործերի նախարար Մարգուս Ցախկնայի հետ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը նշվել է, որ երկրների միջև բարեկամական հարաբերություններն ու փոխշահավետ համագործակցությունը ամրապնդվում են այցելությունների և ստորագրված համաձայնագրերի շնորհիվ։
Գաֆարովան հիշել է երեք տարի առաջ Էստոնիա կատարած իր այցը և ընդգծել է հետագա համագործակցության համար լավ հեռանկարները։ Նա նաև պատմել է՝ Վաշինգտոնում և Ժնևում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի  հետ կապված հանդիպումների մասին։
Մարգուս Ցախկնան հիշատակել է նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ իր հանդիպման մասին, որտեղ նրանք քննարկել են երկկողմ համագործակցության ընդլայնումը։ Նա նշել է, որ Էստոնիան Ադրբեջանը համարում է կարևոր գործընկեր և հետաքրքրված է  բազմակողմ հարաբերությունների զարգացմամբ։