Յալչըն Ռաֆիևը Բրազիլիայում պատմել է՝ COP29 օրակարգի շրջանակներում Ադրբեջանի նախաձեռնությունների մասին
Ադրբեջանի փոխարտգործնախարար, Կլիմայի փոփոխության մասին ՄԱԿ-ի շրջանակային կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի (COP29) 29-րդ նստաշրջանի գլխավոր բանակցող Յալչըն Ռաֆիևը՝ Բրազիլիայի միջազգային հարաբերությունների կենտրոնում (CEBRI) կազմակերպված պանելում պատմել է՝ Ադրբեջանի COP29 օրակարգի շրջանակներում նախաձեռնությունների մասին:
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են COP29-ի նախագահության մամուլի ծառայությունում:
Նշվել է, որ Յ.Ռաֆիևը մասնակցել է՝ «Միացնելով մայրցամաքները. երկխոսություն կլիմայի առաջնորդության շուրջ Բաքվից Բելեն» խորագրով պանելային քննարկմանը։
Նա հավաքի մասնակիցներին տեղեկատվություն է տրամադրել՝ COP29-ում բանակցությունների ակնկալվող արդյունքների, Կոնֆերանսի օրակարգի շրջանակներում Ադրբեջանի նախաձեռնությունների և COP29-ի պոտենցիալ երկարաժամկետ համաշխարհային ժառանգության մասին:
Քննարկումներին մասնակցել են՝ Բրազիլիայի շրջակա միջավայրի նախկին նախարար Իզաբելլո Տեյշեյրոն, ինչպես նաև այս երկրի արտաքին գործերի նախարարության բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ։