Փաշազադեն՝ ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի հետ Ադրբեջանի համագործակցության մասին
Ադրբեջանի համագործակցությունը ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի հետ կշարունակվի։
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Կովկասի մուսուլմանների վարչության նախագահ Շեյխ ուլ-Իսլամ Ալլահշուքյուր Փաշազադեն Էր-Ռիյադում ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի 11-րդ գլոբալ ֆորումում։
Նա ընդգծել է, որ իր գործունեության երկու տասնամյակների ընթացքում ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքը հաստատվել է որպես կարևոր միջազգային հարթակ, որը ծառայում է մարդկության շահերին և նպաստում է պետությունների, հասարակությունների և կրոնների ներկայացուցիչների միջև համագործակցությունը գլոբալ մարտահրավերների լուծման գործում։ Նա նաև նշել է, որ կազմակերպության նվաճումները խաղաղության և ապագայի հետ կապված գլոբալ մարտահրավերների լուծման գործում արժանի են գովասանքի։
Փաշազադեն նաև գոհունակություն է հայտնել տարբեր մշակույթների և քաղաքակրթությունների ներկայացուցիչների միջև կամուրջներ կառուցելու արժեքավոր պատմական փորձ ունեցող Ադրբեջանի և ՄԱԿ-ի Քաղաքակրթությունների դաշինքի միջև համագործակցության բարձր մակարդակի կապակցությամբ՝ հանուն մարդկության շահերի։