Քահրամանմարաշցի պաշտոնյան շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին օգնության համար
Հինգշաբթի՝ մայիսի 23-ին, Քահրամանմարաշ քաղաքի ադրբեջանական թաղամասում գտնվող Հեյդար Ալիևի անվան նախակրթական դպրոցում տեղի է ունեցել ադրբեջանական պետականության ճարտարապետի ծննդյան 102-ամյակին նվիրված հանդիսավոր արարողություն:
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ միջոցառմանը մասնակցել են Քահրամանմարաշի խորհրդարանի անդամ, Թուրքիայի գյուղատնտեսության և անտառային տնտեսության նախկին նախարար Վահիդ Քիրիշչին, Անկարայում Ադրբեջանի դեսպանատան կրթության հարցերով խորհրդական Նաջիբա Նասիբովան, Սյութչյու Իմամ համալսարանի ռեկտոր, պրոֆեսոր Ալպթեքին Յասիմը, Քահրամանմարաշի կրթության վարչության պետ Էրհան Դեմիրոզը, քաղաքական կուսակցությունների ներկայացուցիչներ, ուսումնական հաստատության ղեկավարությունը, ուսուցիչները և աշակերտները:
Քահրամանմարաշի կրթության վարչության պետը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի ղեկավարությանը և ժողովրդին՝ աղետի գոտու բնակիչներին ցուցաբերած օգնության համար, այդ թվում՝ տարածաշրջանի կրթական համակարգի վերականգնման հարցում։