Ադրբեջանական բանակի ՀՕՊ ստորաբաժանումները կատարելագործում են մարտական ​​հմտությունները ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ընթացիկ տարվա պատրաստության պլանի համաձայն՝ հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների հետ անցկացվել են հատուկ տակտիկական զորավարժություններ։
Զորավարժությունների ընթացքում S-300 Favorit զենիթահրթիռային համակարգերի ստորաբաժանումների մարտական հաշվարկները՝ տեխնիկան մարտական պատրաստության բերելով, երթով շարժվել են դեպի դիրքային տարածքներ և կատարեել են՝ ելման դիրքեր վերաբաշխման, տարածքի նախապատրաստման և քողարկման խնդիրները։
Զորավարժությունների ընթացքում հաջողությամբ կատարվել են՝ կարևոր օբյեկտների հակաօդային պաշտպանության և պայմանական հակառակորդի կողմից հրթիռային հարձակումները հետ մղելու խնդիրները։
Զորավարժությունների հիմնական նպատակն է՝ զինծառայողների տեսական գիտելիքների և գործնական հմտությունների բարձրացումը, ինչպես նաև հակաօդային պաշտպանության ստորաբաժանումների մարտունակության բարձր մակարդակի պահպանումը։