ԱՊՀ առաքելություն. Ընտրություններն անցել են ազատ և ժողովրդավարական
«Նախագահական ընտրություններին մենք տեսանք ընտրողների բարձր ակտիվություն, երբեմն տեղամասերում նույնիսկ հերթեր էին գոյանում։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է՝ ԱՊՀ երկրների միջազգային դիտորդների առաքելության ղեկավար, ԱՊՀ գլխավոր քարտուղար Սերգեյ Լեբեդևը։
Նրա խոսքով՝ քվեարկությունն արդյունավետ է կազմակերպվել, և մարդիկ ոգևորությամբ են կատարել իրենց ընտրությունը։ «Պարզ երևում էր, որ ընտրական հանձնաժողովները մեծ նախապատրաստական աշխատանքներ են կատարել։ Մրցակցություն է եղել՝ բոլոր 7 թեկնածուներն էլ ունեին բարձրագույն կրթություն և քաղաքական ու հասարակական կյանքին մասնակցելու մեծ փորձ։ ԱՊՀ դիտորդական առաքելությունը համարում է, որ նախագահական ընտրություններն անցել են՝ արդար, մրցակցային, թափանցիկ, բաց, ազատ և ժողովրդավարական՝ լիովին համապատասխան Ադրբեջանի Սահմանադրությանը և Ընտրական օրենսգրքին»,- ընդգծել է Սերգեյ Լեբեդևը։