Բայրամովն ու Աքարը քննարկել են անվտանգության հարցերը
Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է՝ Թուրքիայի Ազգային մեծ ժողովի պաշտպանության ազգային հանձնաժողովի նախագահ Հուլուսի Աքարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հանդիպման ընթացքում լայնորեն քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և եղբայրական Թուրքիայի միջև դինամիկ համագործակցության օրակարգը, ինչպես նաև միջխորհրդարանական կապերի և անվտանգության ոլորտում համագործակցության հարցեր։
Ջեյհուն Բայրամովը գոհունակությամբ ընդգծել է՝ մեր եղբայրական երկրների միջև ռազմավարական դաշնակցային հարաբերությունների ինտենսիվ զարգացումը և նշել՝ այդ հարաբերությունների համար փոխայցելությունների կարևորությունը։
Կողմերն ընդգծել են՝ Շուշայի հռչակագրի շրջանակներում երկու երկրների սերտ համագործակցությունը բոլոր ոլորտներում, մասնավորապես անվտանգության ոլորտում, և այդ կապերի զարգացման լայն ներուժի առկայությունը։