Բաքվում անցկացվում է Չմիավորման շարժման կոնտակտային խմբի գագաթնաժողովը ՈՒՂԻՂ ՄԻԱՑՈՒՄ
Այսօր Բաքվում անցկացվում է՝ Չմիավորման շարժման կոնտակտային խմբի COVID-19-ի դեմ պայքարի գագաթնաժողովը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, գագաթնաժողովին մասնակցում են մոտ 70 երկրների պետությունների և կառավարությունների ղեկավարներ, 5 երկրների նախագահներ, այդ թվում՝ Բոսնիա և Հերցեգովինայի, Թուրքմենստանի, Ուզբեկստանի, Իրաքի, Լիբիայի, երեք երկրների՝ Կուբայի Գաբոնի, Տանզանիայի փոխնախագահներ, Ալժիրի և Քենիայի վարչապետներ, տարբեր երկրների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներ՝ ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի 77-րդ նստաշրջանի նախագահ Չաբա Կյորյոշին, Զբոսաշրջության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Զուրաբ Պոլոլիկաշվիլին, Միգրացիայի միջազգային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Անտոնիո Վիտորինոն, Ժնևում ՄԱԿ-ի գրասենյակի գլխավոր տնօրեն Տատյանա Վալովայան, Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Խուսրավ Նոզիրին, ինչպես նաև նախարարներ, փոխնախարարներ, դեսպաններ և այլն։
Բարձրաստիճան ներկայացուցիչների մասնակցությունը ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ Ադրբեջանը կարևոր ներդրում ունի կազմակերպության գործունեության մեջ։ Ադրբեջանը հերթական անգամ կարևոր նիստ է անցկացնում, որում կքննարկվեն գլոբալ հարցեր, ինչը բազմակողմանիության և համաշխարհային համերաշխության դրսևորում է։