Գնդակոծվել են ադրբեջանական բանակի դիրքերը Քելբեջարում
Քելբեջարի շրջանի Զեյլի, Ելլիջա և Յուխարը Այրըմ բնակավայրերի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը՝ Դ-30 և Դ-20 հաուբիցներից հրետանային կրակի են ենթարկվել Հայաստանի զինված ուժերի՝ Բասարքեչարի շրջանի Յուխարը Շորջա, Աշաղը Շորջա և Զերքենդ բնակավայրերի ուղղություններով տեղակայված դիրքերից։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, չնայած միջազգային հանրության կոչերին և հրադադարի մասին ձեռք բերված պայմանավորվածությանը, Հայաստանի զինված ուժերը շարունակում է գրոհներն ու սադրանքները սահմանամերձ շրջաններում՝ օգտագործելով հրետանի և այլ ծանր զինատեսակներ:
«Եվս մեկ անգամ հայտարարում ենք, որ իրավիճակի սրման համար ողջ պատասխանատվությունը կրում է Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը։
Ադրբեջանական բանակի կողմից պատասխան քայլեր է ձեռնարկում միայն օրինական ռազմական թիրախների դեմ։
Հայկական կողմը պետք է զերծ մնա սադրիչ գործողություններից և պահպանի ձեռք բերված հրադադարի պայմանավորվածությունը»,- ասված է ՊՆ հաղորդագրության մեջ։