Հաջիև. ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն չի կարող վերածվել գործիքի մեկ մարդու ձեռքում
Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևը քննարկումներ է անցկացրել՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի անդամ երկրների մշտական ներկայացուցիչների/դեսպանների հետ։
Այս մասին հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով սոցցանցում Հաջիևի հրատարակումներին:
«Բաքվում թեյի սեղանի շուրջ մենք ծավալուն և բաց քննարկումներ ենք անցկացրել ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի անդամ երկրների մշտական ներկայացուցիչների/դեսպանների հետ: Ես իմ գործընկերներին պատմել եմ Ադրբեջանի՝ տարածաշրջանային խաղաղության օրակարգի և մշակութային դիվանագիտության քաղաքականության, ինչպես նաև օկուպացիայի տարիներին Հայաստանի կողմից մեր մշակութային և կրոնական ժառանգության ոչնչացման մասին։ Մեր ընդհանուր կարծիքն այն էր, որ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն պատկանում է բոլորիս և ողջ միջազգային հանրությանը։ Մենք պետք է շարունակենք պաշտպանել և զարգացնել այս կազմակերպությունը։ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն չի կարող վերածվել գործիքի մեկ մարդու ձեռքում կամ իջեցնել որևէ երկրի «արտաքին գործերի նախարարության» բաժնի մակարդակի»,- գրել է Հ.Հաջիևը: