«Մենք կողմ ենք 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության լիարժեք պահպանմանը» Քյամրան Ալիևը հանդիպել է Ռուսաստանի և Հայաստանի գլխավոր դատախազների հետ
25 Հունիսի 2022 10:28
Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ռուսական կողմի նախաձեռնությամբ կայացել է Ադրբեջանի, Ռուսաստանի և Հայաստանի գլխավոր դատախազների եռակողմ հանդիպումը։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում Քյամրան Ալիևը նշել է ղարաբաղյան առաջին և երկրորդ պատերազմների ժամանակ անհայտ կորած անձանց գտնելու համատեղ ջանքերի և այս գործընթացը շարունակելու կարևորությունը։
Նա ընդգծել է ականապատ դաշտերի քարտեզների տրամադրման կարևորությունը մարդկանց կյանքի և առողջության պահպանման, Ղարաբաղ ապօրինի այցերի կանխման և այս ոլորտում համագործակցության անհրաժեշտությունը։
Քյամրան Ալիևն ընդգծել է, որ ադրբեջանական կողմը 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի եռակողմ հայտարարության լիարժեք պահպանման կողմնակից է։