Մշտական ներկայացուցչություն. Հայաստանը պետք է հարգի Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը
Հայաստանը պետք է հարգի Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականությունն ու ինքնիշխանությունը թե՛ խոսքով, թե՛ գործով։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է՝ ԵԱՀԿ-ում Ադրբեջանի մշտական ներկայացուցչության հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ պաշտոնական Երևանից կառուցողական մոտեցում էր ակնկալվում՝ այս տարվա հուլիսին Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի վերջին ելույթից հետո.
«Ցավոք, Հայաստանը ապատեղեկատվության և զրպարտության արշավ է մղում Ադրբեջանի դեմ, ինչպես նաև հրաժարվում է իրականացնել 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հռչակագիրը։ Հայկական կողմը մեկ նպատակ է հետապնդում՝ բոլոր հնարավոր միջոցներով աջակցել անջատողականությանը Ադրբեջանի տարածքում։ Երկիրը երկուսուկես տարի է, ինչ օգտագործում է Լաչինի ճանապարհը ապօրինի փոխադրումների համար։ Նա նույնիսկ փորձում է կանխել մարդասիրական նպատակներով ապրանքների առաքումն այստեղ՝ Արդարադատության միջազգային դատարանը և այլ կառույցներն օգտագործելով իր նպատակների համար»,- նշել են մշտական ներկայացուցչությունում։
Հայտարարության մեջ ընդգծվում է, որ առանց բացառության բոլոր դեպքերում հայկական կողմը տարբեր պատրվակներով խախտել է նախկինում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները: