12 Օգոստոսի 2022 13:32
«Միջազգային բանակային խաղեր 2022»-ի շրջանակներում Ադրբեջանի տարածքային ջրերում՝ Կասպից ծովում, կկազմակերպվի «Ծովի գավաթ» մրցույթը։ Մրցումների բոլոր կազմակերպչական աշխատանքներն ավարտված են»։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին «Ծովի գավաթ» մրցումներին նախորդող մամուլի ասուլիսում ասել է Ադրբեջանի Ռազմածովային ուժերի հրամանատար, կոնտր-ծովակալ Սուբհան Բեքիրովը։
Նա նշել է, որ մրցույթի բացումը տեղի կունենա օգոստոսի 15-ին։
Բեքիրովի խոսքով՝ մրցույթին կմասնակցի 4 թիմ՝ Ադրբեջանը, Ռուսաստանը, Իրանը և Ղազախստանը. «Մրցումները բաղկացած կլինեն երեք փուլից և վեց դրվագից։ Մեր փորձն ու պրակտիկան թույլ են տալիս այս մրցումները կազմակերպել բարձր մակարդակով։ Մենք դրա համար ունենք բոլոր ենթակառուցվածքները։
Կարծում եմ, որ թիմերի մրցակցության համար կան բոլոր պայմանները։ Հաջողություն եմ մաղթում թիմերին։ Ես հավատում եմ, որ յուրաքանչյուր թիմ բարձր մակարդակով ցույց կտա իր հմտությունները և մեծ հաջողությունների կհասնի»։

Командующий ВМС: Завершены все организационные работы «Кубка моря»
«В территориальных водах Азербайджана в Каспийском море в рамках «Международных армейских игр-2022» будет организован конкурс «Кубок моря». Все организационные работы соревнования завершены».
Как передает Report, об этом командующий военно-морскими силами Азербайджана контр-адмирал Субхан Бекиров сказал на пресс-конференции до соревнований «Кубок моря».
Он отметил, что открытие кубка состоится 15 августа.
По словам С.Бекирова, в соревнованиях примут участие 4 команды – Азербайджана, России, Ирана и Казахстана: «Соревнования состоят из трех этапов и 6 эпизодов. Наши опыт и практика позволяют организовать эти соревнования на высоком уровне. Для этого имеется вся инфраструктура.
Полагаю, существуют все условия на высоком уровне для соревнования команд. Желаю удачи командам. Я верю, что каждая команда на высоком уровне проявит свои умения и добьется больших успехов».