Լեյլա Աբդուլաևա. Ադրբեջանը շահագրգռված չէ էսկալացիայի մեջ
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Twitter-ում հայտնել է՝ Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Լեյլա Աբդուլաևան։
«Հերթական կեղծ մեղադրանքը Հայաստանից: Նույն սցենարը՝ Հայաստանը խախտում է հրադադարը, սպանում ադրբեջանցի զինվորներին: Ադրբեջանը պատասխան քայլեր է ձեռնարկում, և ահա հայկական մեղադրանքները»,- գրել է նա՝ հավելելով, որ սա «բանակցությունները խաթարելու համար Հայաստանի նոր պատրվակն է»։
Ինչպես ավելի վաղ հայտնել էր ԱՀ ՊՆ-ն, սեպտեմբերի 28-ին՝ ժամը 18:00-ի սահմաններում, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները կրակի է ենթարկել՝ Քելբեջարի շրջանի ուղղությամբ ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների դիրքերը: Ինչի հետևանքով ծանր վիրավորվել է Ադրբեջանի Զինված ուժերի զինծառայող: Ի պատասխան հայկական կողմի սադրանքի և հրադադարի կոպիտ խախտման՝ ադրբեջանական բանակը ձեռնարկել է պատասխան միջոցներ։

Лейла Абдуллаева: Азербайджан не заинтересован в эскалации
Как передает Caliber.Az, об этом заявила глава пресс-службы МИД Азербайджана Лейла Абдуллаева в Twitter.
«Очередное ложное обвинение со стороны Армении. Тот же сценарий: Армения нарушает режим прекращения огня, убивает азербайджанских солдат. Азербайджан принимает ответные меры, тут и армянские обвинения»,- написала она, добавив, что это «новый предлог Армении для срыва переговоров».
Как ранее сообщило Министерство обороны Азербайджана, 28 сентября около 18:00 в направлении Кяльбаджарского района подразделения вооруженных сил Армении открыли огонь по подразделениям Азербайджанской армии, в результате чего военнослужащий ВС Азербайджана был тяжело ранен. В ответ на провокацию и грубое нарушение режима прекращения огня армянской стороной, Азербайджанская армия приняла ответные меры.