Փաշինյան. Ես ստանձնել եմ խաղաղության օրակարգի իրականացման պատասխանատվությունը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստ է ստանձնել Ադրբեջանի հետ խաղաղության օրակարգի իրականացման պատասխանատվությունը։
Այս մասին չորեքշաբթի խորհրդարանական ժամի ժամանակ հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը, հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին։
«Ես հաստատում եմ, որ մենք որդեգրում ենք խաղաղության օրակարգ և հաստատում եմ, որ այն, ինչն ասել եմ իմ վերջին հարցազրույցում, այդ բանաձևով խաղաղության օրակարգն իրագործելու պատասխանատվությունն եմ ստանձնում ես։ Ակնկալում եմ խորհրդարանական մեծամասնության և ժողովրդի աջակցությունը՝ այս օրակարգը կյանքի կոչելու համար», - ասել է Հայաստանի վարչապետն ու ընդգծել, որ գնում է այդ ճանապարհով։

Пашинян: Ответственность за реализацию повестки мира беру на себя
Премьер-министр Армении Никол Пашинян готов взять на себя ответственность за реализацию повестки мира с Азербайджаном.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом Никол Пашинян заявил в ходе парламентского часа в среду.
«Я подтверждаю, что мы придерживаемся повестки мира, и подтверждаю, что ответственность за реализацию повестки мира беру на себя. Ожидаю поддержки парламентского большинства и народа для претворения этой повестки в жизнь», - сказал премьер-министр Армении, добавив, что он «видит дорогу и готов по ней двигаться».