Հուլուսի Աքար. Մենք աջակցում ենք ադրբեջանցի եղբայրներին և ավանդ ենք ներդնում Բաքվի արդար գործին
«Թուրքիան սպառնալիք չէ, այլ ուժեղ և հուսալի գործընկեր։ Իսկական դաշնակիցը և ուժը, որի վրա կարող եք հույս դնել, Թուրքիայի Հանրապետությունն է»:
Ինչպես հայտնում է Anadolu-ն, այս մասին հայտարարել է պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը՝ երկրի հյուսիս-արևմտյան Չանաքքալե նահանգ կատարած այցի ժամանակ։
«Թուրքիան իրոք կարևոր գործոն է հանդիսանում Ուկրաինայի և Ռուսաստանի Դաշնության միջև պատերազմի մեջ։ Մենք աջակցում ենք ադրբեջանցի եղբայրներին և կշարունակենք մեր ներդրումն ունենալ Բաքվի արդար գործին։ Կիպրոսի թուրքերը մեր եղբայրներն են, և նրանց շահերը Թուրքիայի ազգային պայքարի մաս են կազմում։ Ուստի Կիպրոսի հարցում նահանջ չի կարող լինել»,- ասել է նախարարը։

Хулуси Акар: Мы поддерживаем братьев в Азербайджане и вносим вклад в справедливое дело Баку
«Турция – это не угроза, а сильный и надежный партнер. Истинный союзник и мощь, на которую вы можете положиться - это Турецкая Республика!».
Как передает «Анадолу», об этом заявил глава оборонного ведомства в ходе посещения северо-западной провинции Чанаккале.
«Турция, действительно, является важным фактором в войне Украины и РФ. Мы поддерживаем братьев в Азербайджане и продолжим вносить посильный вклад в справедливое дело Баку. Турки-киприоты – наши братья, а их интересы – составляющая национальной борьбы Турции. Поэтому в вопросе Кипра не может быть никаких отходов», - продолжил министр.