Փաշինյանն իր կուսակցության նիստ է անցկացրել
Հայաստանում նախօրեին՝ դեկտեմբերի 6-ին, տեղի է ունեցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստը, որի ընթացքում քննարկվել են տարբեր համայնքներում կուսակցության տարածքային մասնաճյուղերի նախագահի թեկնածուներ։
Նիստը վարել է վարչության ղեկավար, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության Իջևանի տարածքային կառույցի նախագահի պաշտոնում հաստատվել է Արթուր Չագարյանի թեկնածությունը, իսկ Փարաքյարում՝ Հրաչյա Շառոյանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Բացի այդ, նիստի ընթացքում քննարկվել են Սպիտակ, Գյումրի և Անի համայնքների ֆրակցիաներում ՔՊ-ի աշխատանքին առնչվող հարցեր։
Նաև նիստի մասնակիցները ծանոթացել են ավելի վաղ ընդունված որոշումների կատարման ընթացքին, դրանց արդյունքներին և այլն։

Пашинян провел заседание свой партии
В Армении накануне, 6 декабря, состоялось заседание правления партии «Гражданский договор», в ходе которого обсуждались кандидатуры на пост председателя территориальных отделений партии в различных общинах.
Заседание прошло под председательством главы правления, премьер-министра Армении Никола Пашиняна.
«Кандидатура Артура Чагаряна была утверждена на пост председателя территориального отделения партии «Гражданский договор» в Иджеване, а Грачья Шароян – в Паракяре», - говорится в сообщении.
Кроме того, в ходе заседания обсуждались вопросы, связанные с работой фракции ГД в составе Совета старейшин общин Спитака, Гюмри и Ани.
Также участники заседания ознакомились с ходом реализации ранее принятых решений, их результатами и прочее.