«Իրանում Ադրբեջանի դեսպանատան անվտանգության ծառայության պետին սպանել են ինքնաձիգից» ԱԳՆ հայտարարությունը
27 Հունվարի 2023 11:40
Հունվարի 27-ին, Բաքվի ժամանակով մոտ 08:30-ին, զինված հարձակում է տեղի ունեցել Իրանի Իսլամական Հանրապետությունում Ադրբեջանի Հանրապետության դեսպանատան վրա։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է Ադրբեջանի ԱԳՆ-ի տարածած հայտարարությունում: Նշվում է, որ հարձակվողը, ճեղքելով անվտանգության կետը՝ «Կալաշնիկով» ինքնաձիգից սպանել է անվտանգության ծառայության պետին։
«Հարձակումը կանխելիս վիրավորվել են նաև դեսպանատան երկու պահակներ։ Նրանց վիճակը բավարար է։
Ներկայումս այս դավաճանական հարձակման կապակցությամբ հետաքննություն է անցկացվում: Հանրությանը կտրվի լրացուցիչ տեղեկություն: Թող Ալլահը լուսավորի մեր նահատակի հոգին, - ասված է ԱԳՆ հայտարարությունում:

«Начальника службы охраны посольства АР в Иране расстреляли из автомата» Заявление МИД
27 января около 8:30 утра по бакинскому времени было совершено вооруженное нападение на посольство Азербайджана в Исламской Республике Иран.
Как сообщили Caliber.Az в МИД, нападавший прорвался к посту охраны и из автомата Калашникова убил начальника службы охраны.
«Два сотрудника охраны посольства получили ранения при отражении нападения. Их состояние удовлетворительное. В настоящее время идет расследование этого преступления. Общественности будет предоставлена дополнительная информация. Allah şəhidimizə rəhmət eləsin!», - говорится в заявлении МИД.