08 Փետրվարի 2023 17:30
Որոշ ժամանակ առաջ Երևանում ավարտվել է՝ ընդդիմադիր պատգամավորներ, ռազմական հանցագործ Սեյրան Օհանյանի և Արմեն Չարչյանի նկատմամբ քրեական գործի հարուցումը հաստատելու մասին՝ Հայաստանի գլխավոր դատախազի միջնորդության քվեարկությունը։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է «Հրապարակ»-ի երևանյան խմբագրությունը։
Հայաստանի խորհրդարանի հաշվիչ հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Բաբայանն ասել է, որ ԱԺ 107 պատգամավորներից Սեյրան Օհանյանի հարցի քվեարկությանը մասնակցել է 68-ը, բոլորը կողմ են քվեարկել։
Ինչ վերաբերում է Արմեն Չարչյանին, ապա քվեարկությանը մասնակցել է 66 պատգամավոր, բոլորը նույնպես կողմ են քվեարկել։
Այսպիսով, Քոչարյանի «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը և նույն խմբակցության պատգամավոր Արմեն Չարչյանը զրկվել են անձեռնմխելիությունից։

Военного преступника Оганяна лишили депутатской неприкосновенности
Некоторое время назад в Ереване завершилось голосование по ходатайству генпрокурора Армении об одобрении возбуждения уголовного дела в отношении депутатов от оппозиции военного преступника Сейрана Оганяна и Армена Чарчяна.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщает ереванское издание «Грапарак».
Председатель Счетной комиссии парламента Армении Нарек Бабаян сообщил, что в голосовании по вопросу Сейрана Оганяна приняли участие 68 из 107 депутатов НС, и все они проголосовали «за».
Что касается Армена Чарчяна, то в голосовании приняли участие 66 депутатов, и все они также проголосовали «за».
Таким образом, неприкосновенности были лишены глава фракции Кочаряна «Армения» Сейран Оганян и депутат от той же фракции Армен Чарчян.