Փետրվարի 6-ին երկրաշարժի պատճառած ավերածությունների հետևանքով մենք դիմեցինք միջազգային օգնության համար։ Առաջինը մեզ օգնության հասավ թուրքական աշխարհը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը հայտարարել է մարտի 16-ին՝ Անկարայում Թուրքական պետությունների կազմակերպության արտահերթ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթի ժամանակ։
Թուրքիայի նախագահը նշել է, որ թուրքական պետությունների փրկարարները փրկել են բազմաթիվ թուրք քաղաքացիների կյանքեր։
«Իմ ժողովուրդը երբեք չի մոռանա ձեր աջակցությունը: Եվրոպական հանձնաժողովը և Շվեդիայի նախագահությունը կազմակերպում են միջազգային դոնորների համաժողով։ Չեմ կասկածում, որ դուք նույնպես կաջակցեք այս միջազգային օգնության նախաձեռնությանը»,- ընդգծել է Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը։

Эрдоган: Cпасатели из тюркских государств спасли жизни многих турецких граждан
6 февраля мы обратились за международной помощью из-за разрушений, вызванных землетрясением. Первым нам на помощь пришел тюркский мир.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом 16 марта заявил Президент Реджеп Тайип Эрдоган во время выступления на внеочередном Саммите Организации тюркских государств в Анкаре.
Президент Турции отметил, что спасатели из тюркских государств спасли жизни многих турецких граждан.
«Мой народ никогда не забудет вашу поддержку. Европейская комиссия и шведское председательство организуют Международную конференцию доноров. Не сомневаюсь, что вы поддержите и эту международную инициативу по оказанию помощи», - подчеркнул Реджеп Тайип Эрдоган.