Ադրբեջանի Նախարարների կաբինետը որոշում է ընդունել «Հատուկ կարանտինային ռեժիմով սահմանված որոշակի սահմանափակումների վերացման լրացուցիչ միջոցների մասին»։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են նախարարների կաբինետում։
«2023 թվականի մարտի 28-ի ժամը 06:00-ից թույլատրվում է օտարերկրյա պետությունների բոլոր քաղաքացիների և այդ երկրներում մշտապես բնակվող այլ պետությունների քաղաքացիների, ինչպես նաև քաղաքացիություն չունեցող անձանց օդային ճանապարհով մուտքն ու ելքը Ադրբեջանի Հանրապետություն։
COVID-19 անձնագիր (COVID-19-ի ամբողջական պատվաստումը հաստատող փաստաթուղթ) չի պահանջվում հետևյալ դեպքերում.
- օտարերկրյա պետությունների քաղաքացիների և այդ երկրներում մշտապես բնակվող այլ պետությունների քաղաքացիների, ինչպես նաև քաղաքացիություն չունեցող անձանց Ադրբեջանի Հանրապետություն մուտք գործելիս;
- որոշակի վայրեր այցելելիս (տոնակատարությունների անցկացման վայրեր, սպորտային և առողջարարական հաստատություններ, խոշոր առևտրի կենտրոններ, սննդի օբյեկտներ, հյուրանոցներ, միջքաղաքային (միջշրջանային) տրանսպորտային երթուղիներ և այլ վայրեր, որտեղ նման պահանջ է սահմանված)»,- ասվում է նախարարների կաբինետի հաղորդագրությունում։

В Азербайджане отменены некоторые ограничения карантинного режима
Кабинет министров Азербайджана принял решение о «Дополнительных мерах по устранению некоторых ограничений в особом карантинном режиме».
Об этом сообщили Caliber.Az в Кабмине.
«С 06 часов 28 марта 2023 года разрешен въезд и выезд всех граждан иностранных государств и граждан других государств, постоянно проживающих в этих странах, а также лиц без гражданства в Азербайджанскую Республику воздушным транспортом.
Требование паспорта COVID-19 (документ, подтверждающий полную вакцинацию против COVID-19 или выздоровление от COVID-19 и иммунитет) не требуется в следующих случаях:
- при въезде в Азербайджанскую Республику граждан иностранных государств и граждан других государств, постоянно проживающих в этих странах, а также лиц без гражданства;
- при посещении определенных мест (места проведения торжеств, спортивные и оздоровительные учреждения, крупные торговые центры, объекты общественного питания, гостиницы, маршруты междугородного (межрайонного) транспорта и другие места, где установлено такое требование)», - говорится в информации Кабмина.