Ջեյհուն Բայրամովն աշխատանքային այցով մեկնել է Ավստրիա և Սլովակիա
Ադրբեջանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը աշխատանքային այցով մեկնել է Ավստրիա՝ մասնակցելու ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի հատուկ նիստին։
Այս մասին Report-ին հայտնել են Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունից։
Այցի ընթացքում նախատեսվում է նախարար Ջեյհուն Բայրամովի ելույթը՝ ԵԱՀԿ Մշտական խորհրդի հատուկ նիստում, ինչպես նաև երկկողմ հանդիպումների անցկացում։
Հունիսի 7-ին նախարար Ջեյհուն Բայրամովի Սլովակիա աշխատանքային այցի շրջանակներում նախատեսված են՝ հանդիպումներ Սլովակիայի արտաքին և եվրոպական գործերի նախարար Միրոսլավ Վլահովսկու, ինչպես նաև Սլովակիայի այլ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց հետ։

Джейхун Байрамов отправился с рабочим визитом в Австрию и Словакию
Министр иностранных дел Азербайджанской Республики Джейхун Байрамов отправился с рабочим визитом в Австрию для участия в специальном заседании Постоянного совета ОБСЕ.
В рамках визита запланировано выступление министра Джейхуна Байрамова на специальном заседании Постоянного совета ОБСЕ, а также проведение двусторонних встреч.
7 июня в рамках рабочего визита министра Джейхуна Байрамова в Словакию запланировано проведение встреч с министром иностранных и европейских дел Словакии Мирославом Влаховски, а также с другими высокопоставленными должностными лицами Словакии.