Բաքվում ստորագրվել է 19 փաստաթուղթ ԱՊՀ երկրների Սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի նիստի արդյունքներով
08 Հունիսի 2023 17:03
Բաքվում կայացած Անկախ Պետությունների Համագործակցության (ԱՊՀ) Սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի 86-րդ նիստի արդյունքում ստորագրվել է 19 փաստաթուղթ։
Այս մասին լրագրողներին ասել է Սահմանապահ զորքերի հրամանատարների Խորհրդի փոխնախագահ, համակարգող ծառայության նախագահ, գեներալ-գնդապետ Ալեքսանդր Մանիլովը, - տեղեկացնում է Report-ը։
«Այսօրվա նիստի արդյունքով ստորագրվել է 19 փաստաթուղթ, որոնք կարգավորում են ԱՊՀ սահմանապահ ծառայությունների խորհրդի հետագա գործունեությունն ու աշխատանքը»,- ասել է նա:
Ինչպես նշել է Մանիլովը, փաստաթղթում հիմնականում արտացոլված է իրավիճակը Համագործակցության երկրների արտաքին սահմաններում։

В Баку подписано 19 документов
По итогам состоявшегося в Баку 86-го заседания Совета командующих Пограничными войсками Содружества Независимых Государств (СНГ) подписаны 19 документов.
Как сообщает Report, об этом журналистам заявил заместитель председателя Совета командующих Пограничными войсками - председатель Координационной службы генерал-полковник Александр Манилов.
«По результатам сегодняшней встречи подписано 19 документов, регламентирующих дальнейшую деятельность и работу Совета погранслужб СНГ», - сказал он.
Как отметил Манилов, в основном документе отражена обстановка на внешних границах стран Содружества.