23 Սեպտեմբերի 2023 08:36
Ղարաբաղի տնտեսական շրջանում իրականացվող տեղական հակաահաբեկչական միջոցառումների հաջող ավարտից հետո՝ դիտարկումներ են իրականացվում ողջ տարածքի ամբողջական վերահսկողությամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՆԳՆ մամուլի ծառայությունից, ՆԳՆ և ՊՆ աշխատակիցները համալիր միջոցառումներ են ձեռնարկում՝ տարածաշրջանում կարգուկանոնը ապահովելու համար, կազմակերպվել է ծառայություն՝ համապատասխան դիտակետերի տեղադրմամբ:
Նշվում է, որ հիմնականում Ադրբեջանի Հանրապետության Խանքենդի քաղաքում հակառակ կողմը միտումնավոր հրկիզումներ է իրականացնում, տարբեր վարչական շենքերում իրականացնում է փաստաթղթերի, իրեղեն ապացույցների, արխիվներ ոչնչացնելու գործընթացը։
Ադրբեջանի Հանրապետության համապատասխան պետական կառույցները լիովին վերահսկում են տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, մարդասիրական օգնություն են տրամադրում հայազգի մեր քաղաքացիներին և քննարկում են ստացվող դիմումները։

МВД сообщает об умышленных поджогах в Ханкенди ВИДЕО
После успешного завершения антитеррористических мероприятий локального характера, проведенных в Карабахском экономическом районе, проводятся наблюдения с полным контролем над всей территорией.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МВД, сотрудниками МВД и министерства обороны принимаются комплексные меры по обеспечению правопорядка в регионе, организована служба с установкой соответствующих постов.
Отмечается, что в основном в городе Ханкенди Азербайджанской Республики противоположная сторона умышленно совершает поджоги, осуществляет процесс уничтожения документов, вещественных доказательств, архивов в различных административных зданиях.
Соответствующие государственные структуры Азербайджанской Республики полностью контролируют текущую ситуацию в регионе, оказывают гуманитарную помощь нашим гражданам армянского происхождения, рассматривают поступающие обращения.