Միքայիլ Ջաբբարովը Իրակլի Ղարիբաշվիլիի հետ քննարկել է Բաքվի և Թբիլիսիի համագործակցության հեռանկարները ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
30 Սեպտեմբերի 2023 10:02
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին ընդունել է Ադրբեջանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովին։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության էկոնոմիկայի նախարարությունից։
Հանդիպմանը քննարկվել են գործընկերության զարգացման ուղղությունները, ընդգծվել է տնտեսական կապերի ընդլայնմանն ուղղված նախաձեռնությունների կարևորությունը, նշվել համատեղ ծրագրերի իրականացման առավելությունները։ Հանդիպմանը քննարկվել են նաև Վրաստանի և Ադրբեջանի միջև ռազմավարական հարաբերությունների ներկա վիճակը և համագործակցության հեռանկարները։

Микаил Джаббаров обсудил с Ираклием Гарибашвили перспективы сотрудничества между Баку и Тбилиси ФОТО
29 Сентября 2023 18:22
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили принял министра экономики Азербайджанской Республики Микаила Джаббарова.
Об этом Caliber.Az сообщили в Министерстве экономики АР.
На встрече были обсуждены направления развития партнерства и подчеркнута значимость инициатив, направленных на расширение экономических связей, а также отмечены преимущества реализации совместных проектов. На встрече также обсуждалось текущее состояние стратегических отношений между Грузией и Азербайджаном и перспективы сотрудничества.