Բաքվում մեկնարկել է Տիեզերագնացության 74-րդ միջազգային կոնգրեսը
Այսօր Բաքվում մեկնարկում է Բաքվի Տիեզերագնացության միջազգային 74-րդ կոնգրեսը, որն անցկացվում է Ադրբեջանի տիեզերական գործակալության (Ազերկոմոս) և Միջազգային տիեզերագնացության ֆեդերացիայի գործընկերությամբ:
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, միջոցառմանը կմասնակցեն տիեզերական գործակալությունների, պետական հատվածի ներկայացուցիչներ, ներդրողներ և տիեզերական ոլորտի մասնավոր ընկերություններ, տեղական և միջազգային լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներ, ընդհանուր առմամբ ավելի քան 5 հազար մարդ աշխարհի 101 երկրից։
Միջազգային տիեզերագնացության կոնգրեսի շրջանակներում կազմակերպված ցուցահանդեսում ներկայացված է 150 ընկերություն։
Բաքվի կոնգրեսի շրջանակներում կկազմակերպվեն նաև գիտաժողովներ, տեխնիկական նիստեր, որոնք կանցկացվեն Հեյդար Ալիևի կենտրոնում։

В Баку начал работу 74-й Международный конгресс астронавтики
Сегодня в Баку стартует 74-й Бакинский Международный конгресс астронавтики, который проходит в партнерстве с Азербайджанским космическим агентством («Азеркомос») и Международной астронавтической федерацией.
Как сообщает АПА, в мероприятии примут участие представители космических агентств, государственного сектора, инвесторов и частных компаний в сфере космоса, представители местных и международных СМИ, всего более 5 тысяч человек из 101 страны.
На Международном астронавтическом конгрессе в выставочном павильоне представлены 150 компаний.
В рамках Бакинского Конгресса будут организованы конференции, технические сессии и выставки. Технические сессии пройдут в Центре Гейдара Алиева.
Отметим, следующий Международный астронавтический конгресс пройдет в Милане, Италия.
Город, в котором пройдет конгресс в 2026 году, будет выбран и объявлен в рамках Бакинского конгресса.