Հայ վերաբնակիչ. Մենք 30 տարի թալանել ենք Ղարաբաղը, իսկ Ադրբեջանը զինվել է
«2020 թվականին՝ պատերազմից հետո, ընտանիքով տարհանվեցինք Հայաստան՝ Գորիս։ Աղդամում ունեցվածք ունեի, տուն, նռան այգիներ։ Արայիկ Հարությունյանը մեզ խաբեց ու որևէ գումար չվճարեց:. Գումար տրվել է միայն նրանց մտերիմներին, իսկ մենք մնացինք առանց փողի»։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այդ մասին հայկական հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում ասել է Ադրբեջանի Ղարաբաղի շրջանից մի ներգաղթյալ, ով այնտեղ անօրինական է ապրել։
«Ե'վ գյուղապետն էր թալանում, և' Արայիկ Հարությունյանի մարդիկ, մեզ տնից հանեցին, ասացին, որ թուրքերը գալիս են, ժամանակ տվեցին։ Նրանք այս ամենն արեցին, և այժմ Բակո Սահակյանի հետ կրում են իրենց պատիժը։ Նրանք 30 տարի խաբեցին Ղարաբաղի ժողովրդին: Բոլոր ղեկավարներն էլ թալանել են։ Ղարաբաղի հայերին 30 տարի խաբեցին, Ռոբերտ Քոչարյանն ասում էր՝ ես կլուծեմ Ղարաբաղի հարցը: Ի՞նչ Ղարաբաղի հարց: Թալանեցին, կերան ու խաբեցին ժողովրդին։ Սա Փաշինյանի հետ որևէ կապ չունի: Գիտե՞ք, մենք թալանում էինք, իսկ Ադրբեջանը՝ զինվում: Մենք չէինք կարծում, որ ամեն ինչ այսպես կավարտվի:։ 30 տարի ամբողջ Դրմբոնը (Հեյվալը - խմբ.) թալանել են, ոսկի են արդյունահանել, հիմա ո՞ւր է այդ ոսկին։
Կարծում եմ, որ անհնար կլինի վերադարձնել Ղարաբաղը, ես սա միշտ ասել եմ և շարունակելու եմ ասել։ Ինչպե՞ս ենք մենք վերադարձնելու Ղարաբաղը, երբ Ադրբեջանը բազա է հիմնել և օդանավակայաններ կառուցել ամեն մի շրջանում։ Ինչպե՞ս եք ուզում հաղթել նրանց: Սա անհնար է, երբեք: Որովհետև բոլոր պետություններն Ադրբեջանի կողքին են։ Ղարաբաղյան կլանը կերավ Ղարաբաղը: 1998 թվականից սկսած, երբ Գորիսից եըղափոխվեցի Ղարաբաղ, Արկադի Ղուկասյանի օրոք սկսվեց թալանը: Սարսափելի խոշոր չափերով կաշառք էին վերցնում: Նրանք ուղղակի թալանեցին ժողովրդին ու խաբեցին»,- ասել է տղամարդը։

Армянский переселенец: Мы 30 лет грабили Карабах, а Азербайджан вооружался
«В 2020 году, после войны нас эвакуировали с семьей в Армению в Горис. У меня было имущество в Агдаме, дом, сады гранатовые. Араик Арутюнян обманул и не выплатил нам никаких денег. Деньги были выданы только своим людям, а мы остались без денег».
Как передает Caliber.Az, об этом в интервью армянскому телеканалу заявил переселенец из Карабахского региона Азербайджана, незаконно там проживавший.
«И глава села грабил, и люди Араика Арутюняна грабили, нас выманили из дома и сказали, что идут турки, дали время. Все это они сделали, а теперь вместе с Бако Саакаяном несут свое наказание. Они обманывали народ Карабаха 30 лет. Кто руководил - все грабили. 30 лет обманывали армян Карабаха, Роберт Кочарян говорил, я решу вопрос Карабаха. Какой вопрос Карабаха? Они грабили и ели, обманывали народ. Это не имеет никакого отношения к Пашиняну. Знаете, мы грабили, Азербайджан вооружался. Мы не думали. За 30 лет Весь Дрмбон (Хейвалы – ред.) ограбили, добывали золота, где это золото?
Думаю, Карабах невозможно будет, вернуть, я всегда говорил и буду говорить об этом. Как мы собираемся вернуть Карабах, когда в каждом районе у Азербайджан разместил базу, построил аэропорты. Как вы хотите их победить? Это невозможно, никогда. Поскольку все государства на стороне Азербайджана. Карабахский клан съел Карабах. Начиная с 1998 года, когда я прибыл в Карабах из Гориса, во время Аркадия Гукасяна начался грабеж. Брали ужасно крупные взятки. Они просто ограбили народ и обманули», - сказал мужчина.