Թևանին՝ Բայրամովին. Վստահ եմ, որ Ադրբեջանը հաջողությամբ կհյուրընկալի COP29-ի 29-րդ նստաշրջանը
Մարտի 1-ին Անթալիայում դիվանագիտական ֆորումի շրջանակներում` Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է` Պանամայի արտգործնախարար Ջանաինա Թևանիի հետ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ԱԳՆ-ից, նախարարները նշել են, որ թեև Ադրբեջանը և Պանաման հեռու են միմյանցից, սակայն հնարավորություններ կան զարգացնելու համագործակցությունը տնտեսական, տրանսպորտային, ներդրումային, էներգետիկ, մշակութային, հումանիտար և այլ ոլորտներում։ Հանդիպմանն ընդգծվել է` միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում համագործակցության հետագա զարգացման կարևորությունը։
Ջեյհուն Բայրամովն իր զրուցակցին պատմել է` COP29-ի 29-րդ նստաշրջանի նախապատրաստման, օկուպացիայից ազատագրված տարածքների վերականգնման, Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի մասին։
Ջանաինա &ւանին վստահություն է հայտնել, որ Ադրբեջանը հաջողությամբ կհյուրընկալի COP29-ի 29-րդ նստաշրջանը։

Тевани - Байрамову: Уверена, что Азербайджан успешно примет 29-ю сессию COP29
1 марта министр иностранных дел Азербайджана Джейхун Байрамов в рамках дипломатического форума в Анталье встретился с министром иностранных дел Панамы Джанаиной Тевани.
Как сообщили Caliber.Az в МИД, министры отметили, что хотя Азербайджан и Панаму разделяет большое расстояние, существуют возможности развивать сотрудничество в экономической, транспортной, инвестиционной, энергетической, культурной, гуманитарной и других областях. На встрече была подчеркнута важность дальнейшего развития сотрудничества в рамках международных организаций.
Джейхун Байрамов рассказал собеседнице о подготовке к 29-й сессии COP29, ходе восстановления освобожденных от оккупации территорий, процессе нормализации отношений между Азербайджаном и Арменией.
Джанаина Тевани выразила уверенность, что Азербайджан успешно примет 29-ю сессию Конференции сторон Рамочной конвенции ООН по изменению климата COP29, выразила готовность Панамы поделиться опытом в сфере защиты окружающей среды.