Լոնդոնը կաջակցի Բաքվին կիբերանվտանգության հարցում Օլդի հայտարարությունը
Մեծ Բրիտանիան, որն աշխարհում կիբերանվտանգության ծառայությունների առաջատար մատակարարն է, պատրաստ է այդ ոլորտում փորձը կիսվել Ադրբեջանի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Բաքվում UK Cybersecurity Expo-ի (Մեծ Բրիտանիայի կիբերանվտանգության ցուցահանդես) բացման ժամանակ հայտարարել է Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ֆերգուս Օլդը։
«Այն ժամանակ, երբ կիբերհարձակումները ուղղված են կարևոր ենթակառուցվածքներին և սպառնում են մեր տնտեսությանը և հասարակությանը, այդ սպառնալիքների դեմ պայքարը շատ կարևոր է: Ուրախալի է, որ նախագահ Իլհամ Ալիևը կիբերանվտանգության զարգացումը դարձրել է Ադրբեջանի գլխավոր առաջնահերթություններից մեկը։ Իսկ Մեծ Բրիտանիան, որպես մերձավոր գործընկեր, պատրաստ է կիսվել իր փորձով այս ոլորտում»,- ասել է դեսպանը։
Միջոցառմանը մասնակցում են Մեծ Բրիտանիայի կիբերանվտանգության ոլորտի ընկերություններ, որոնք ցուցադրում են իրենց կարողությունները այս ոլորտում և մտադիր են համագործակցություն հաստատել տեղական ընկերությունների հետ:

Лондон поддержит Баку в вопросе кибербезопасности Заявление Олда
Великобритания, которая является ведущим мировым поставщиком услуг в области кибербезопасности, готова делиться опытом с Азербайджаном в этой сфере.
Как передает Report, об этом посол Великобритании в Азербайджане Фергюс Олд заявил на открытии выставки UK Cybersecurity Expo в Баку.
«В настоящее время, когда кибератаки нацелены на критическую важную инфраструктуру и угрожают нашей экономике и обществу, борьба с этими угрозами очень важна. Отрадно, что президент Ильхам Алиев сделал развитие кибербезопасности одним из главных приоритетов Азербайджана. И Великобритания, как близкий партнер, готова поделиться своим опытом в этой сфере»,- заявил посол.
В мероприятии принимают участие представители британских компаний в сфере кибербезопасности, чтобы продемонстрировать свои возможности в этой области и установить партнерские отношения с местными компаниями.