Հայկական սադրանք. ադրբեջանցի սահմանապահ է վիրավորվել
Ապրիլի 10-ին, ժամը 15:20-ի սահմաններում, Պետական սահմանապահ ծառայության Սահմանապահ զորքերի «Գուբադլի» առանձին սահմանապահ դիվիզիայի ծառայողական տարածքում, Ջիջիմլի բնակավայրի ուղղությամբ 2 անձի կողմից պետական սահմանի խախտում է գրանցվել: Նրանք: Հայաստանի Ներքին Խնձորեսկ գյուղից մոտ 200 գլուխ խոշոր եղջերավոր անասուն են մտցրել 300 մետր խորությամբ Ադրբեջանի տարածք։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Պետական սահմանապահ ծառայության մամուլի կենտրոնում, սահմանապահ կարգախումբը, փորձելով կանխել պետական սահմանի խախտումը, գնդակոծվել է Հայաստանի զինված ուժերի մարտական դիրքից, ինչի արդյունքում վիրավորվել է ավագ լեյտենանտ Ռովշան Մամեդովը։
Զինծառայողին անմիջապես տեղափոխել են բուժհաստատություն։
Ներկայումս օպերատիվ իրավիճակը կայուն է և գտնվում է մեր ստորաբաժանումների վերահսկողության տակ։
Հայկական կողմի այս վերջին սադրանքի պատասխանատվությունն ամբողջությամբ ընկնում է Հայաստանի ռազմաքաղաքական ղեկավարության վրա։

Армянская провокация: ранен азербайджанский пограничник
10 апреля около 15:20 на служебной территории пограничного боевого пункта отдельной пограничной дивизии “Губадлы” пограничных войск Государственной пограничной службы (ГПС) в населенном пункте Джиджимли Губадлинского района зафиксирован факт нарушения государственной границы со стороны двух лиц, перегнавших вглубь на 300 метров на территорию Азербайджана примерно 200 голов скота со стороны села Неркин Хндзореск Армении.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-центре Государственной пограничной службы, пограничный наряд при попытке предотвратить нарушение государственной границы был обстрелян с боевого поста Вооруженных сил Армении с противоположной стороны, в результате чего был ранен старший лейтенант Ровшан Мамедов.
Военнослужащий незамедлительно был эвакуирован в медицинское учреждение.
В настоящее время оперативная обстановка стабильная и находится под контролем наших подразделений.
Ответственность за эту очередную провокацию армянской стороны полностью ложится на военно-политическое руководство Армении.