23 Ապրիլի 2024 12:02
Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարարությունը աջակցություն է հայտնել չորս գյուղերի վերաբերյալ Ադրբեջանի և Հայաստանի պայմանավորվածությանը և երկու երկրների միջև սահմանների սահմանազատման շարունակական ջանքերին։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է նախարարության մամուլի քարտուղար Սուֆյան ալ-Կուդան։ Նրա խոսքով՝ Հորդանանն աջակցում է նախաձեռնություններին, որոնք ծառայում են երկու երկրների միջև կայունության և անվտանգության ամրապնդմանը։
Սուֆյան ալ-Կուդան նշել է, որ նման համաձայնագրերը ճանապարհ են հարթում ավելի լայն խաղաղ բանակցությունների համար և ընդգծել, որ դրանք կարևոր են գլոբալ խաղաղության և անվտանգության ամրապնդման համար։

Иордания приветствует договоренность между Азербайджаном и Арменией
Министерство иностранных дел и экспатриантов Иорданского Хашимитского Королевства выразило поддержку договоренности между Азербайджаном и Арменией относительно четырех сел и продолжающимся усилиям по демаркации границ между двумя странами.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил пресс-секретарь министерства Суфьян аль-Куда. По его словам, Иордания поддерживает инициативы, которые служат укреплению стабильности и безопасности между двумя странами.
Суфьян аль-Куда отметил, что такие соглашения открывают путь к более широким мирным переговорам, и подчеркнул, что они важны для укрепления глобального мира и безопасности.