Նախչըվանը՝ կրկին հայերի կրակի տակ
Հունիսի 13-ին՝ ժամը 19:50-ին, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ հրաձգային զինատեսակներից գնդակոծել են ադրբեջանական բանակի դիրքերը՝ Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության Բաբեկի շրջանի Յուխարը Բուզգով բնակավայրի ուղղությամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ մամուլի ծառայությունից, մեր բանակի ստորաբաժանումների կողմից նշված ուղղությամբ ձեռնարկվել են պատասխան միջոցներ։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 12-ին՝ ժամը 10:05-ից մինչև 17:50-ը, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ մի քանի անգամ հրաձգային զինատեսակներից կրակի են ենթարկել՝ Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության Շարուրի շրջանի Հավուշ, Օրդուբադի շրջանի Նուրգյութ, Շահբուզի շրջանի Գյունեյ Գըշլագ բնակավայրերի ուղղությամբ ադրբեջանական բանակի դիրքերը։

13 июня в 19:50 подразделения вооруженных сил Армении из стрелкового оружия обстреляли позиции азербайджанской армии в направлении населенного пункта Йухары Бузгов Бабекского района Нахчыванской Автономной Республики.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МО, на указанном направлении частями нашей армии были приняты ответные меры.
Напомним, что 12 июня с 10:05 до 17:50 подразделения ВС Армении несколько раз обстреляли из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии в направлении населенных пунктов Хавуш Шарурского района, Нюргют Ордубадского района, Гюней Гышлак Шахбузского района Нахчыванской Автономной Республики.