Բայրամովն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Ալիսոն Հուքերին
Նոյեմբերի 19-ին Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է ԱՄՆ պետքարտուղարի քաղաքական հարցերով տեղակալ Ալիսոն Հուքերին։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ հանդիպման ընթացքում հանգամանալից մտքեր են փոխանակվել Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև երկկողմ համագործակցության ներկա վիճակի և հեռանկարների, ադրբեջանա-հայկական խաղաղ գործընթացի, ինչպես նաև տարածաշրջանային և համաշխարհային անվտանգության վերաբերյալ։
Կողմերը գոհունակությամբ նշել են օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում կայացած պատմական հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ընդգծել համատեղ ջանքերի կարևորությունը երկու երկրների միջև ռազմավարական գործընկերության զարգացման համար։
Շեշտվել է տարածաշրջանային կայունության, էներգետիկ անվտանգության և տրանսպորտային միջանցքների ընդլայնման ոլորտներում համագործակցության ամրապնդման կարևորությունը։
Այս համատեքստում Ջեյհուն Բայրամովն ընդգծել է Բաքվի շահագրգռվածությունը Թրամփի երթուղու նախագծի աշխատանքների արագացման հարցում, որը կիրականացվի ԱՄՆ-ի կողմից՝ Ադրբեջանի մայրցամաքային մասի և Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության միջև անխոչընդոտ կապ ապահովելու համար։