Բայրամովը հրաժեշտ է տվել Կորեայի Հանրապետության դեսպանին
Դեկտեմբերի 24-ին Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է Կորեայի Հանրապետության դեսպան Լի Ին Յոնին՝ մեր երկրում դիվանագիտական գործունեության ավարտի կապակցությամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունից, հանդիպմանը քննարկվել է երկու երկրների միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության օրակարգը։ Ջեյհուն Բայրամովը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին ադրբեջանա-կորեական կապերի զարգացման ուղղությամբ դիվանագիտական ծառայության ընթացքում գործադրած ջանքերի համար և հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ։
Հանդիպմանը քննարկվել են տնտեսության, ներդրումների, տրանսպորտի և կապի, կրթության և այլ ոլորտներում համագործակցության ներկա վիճակը և հեռանկարները։ Որպես կարևոր ձեռքբերումներ նշվել են Կորեայի Հանրապետության INHA համալսարանի և Բաքվի ճարտարագիտականհամալսարանի երկակի դիպլոմների ծրագիրը, ինչպես նաև համատեղ համագործակցության շրջանակներում ստեղծված Բաքվի արդյունաբերության և նորարարության պետականմասնագիտական կրթության կենտրոնը: Նշվել է լայն հնարավորությունների առկայությունը պետական ծառայությունների ոլորտում համագործակցության համար։