Իսրայելի դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին ահաբեկչության դեմ պայքարում գործընկերության համար
Ես շնորհակալություն եմ հայտնում Ադրբեջանին ահաբեկչության դեմ պայքարում գործընկերության, ինչպես նաև երեկ Վաշինգտոնում երկու իսրայելցի դիվանագետների սպանության կապակցությամբ ցավակցության համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանում Իսրայելի դեսպան Ջորջ Դիկը «Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան» նվիրված «Վերահսկիչ մարմինների դերը, պարտականությունները և պատասխանատվությունը փողերի լվացման և ահաբեկչության ֆինանսավորման դեմ պայքարում» միջազգային կոնֆերանսում:
«Ցավոք, ահաբեկչության սպառնալիքը կրկին ի հայտ է եկել։ Երեկ Վաշինգտոնի փողոցներից մեկում սպանվել են երկու իսրայելցի դիվանագետներ։ Ես կրկին ցավակցություն եմ հայտնում նրանց ընտանիքներին, Վաշինգտոնում մեր դեսպանատանը և մեր դիվանագիտական կորպուսին։ Շնորհակալություն եմ հայտնում Ադրբեջանին ահաբեկչության դեմ պայքարում այստեղ և այլուր գործընկերության, ինչպես նաև երեկ երկու իսրայելցի դիվանագետների սպանության կապակցությամբ ցավակցության համար», - ասել է դիվանագետը։