Ջալալզադենё Իրանի և Ադրբեջանի ժողովուրդների միջև ամուր կապերի մասին
Իրանի արտաքին գործերի նախարարի հյուպատոսական, խորհրդարանական և արտասահմանում գտնվող իրանցիների հարցերով տեղակալ Վահիդ Ջալալզադեն նշել է, որ Իրանի և Ադրբեջանի ժողովուրդների միջև առկա խորը և ամուր կապերը արժեքավոր կապիտալ են վստահության և ընդհանուր շահերի վրա հիմնված հարաբերություններ հաստատելու համար։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին Վահիդ Ջալալզադեն գրել է X սոցիալական հարթակում.
«Ադրբեջանի Հանրապետություն կատարած իմ այցի և այդ երկրի ներկայացուցիչների հետ բանակցությունների ընթացքում ես ավելի համոզվեցի, որ բազմաթիվ և եզակի ընդհանրությունները, ինչպես նաև երկու ժողովուրդների միջև խորը և կայուն կապերը հանդիսանում են արժեքավոր ակտիվներ վստահության և ընդհանուր շահերի վրա հիմնված հարաբերություններ կառուցելու համար, որոնք կարող են խաղաղություն, անվտանգություն և բարգավաճում բերել երկու ժողովուրդներին և ամբողջ տարածաշրջանին»։
Ջալալզադեն նաև կիսվել է Ադրբեջանի պաշտոնյաների հետ իր հանդիպումներից լուսանկարներով։ Մասնավորապես, Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության վարչության ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևի և Ադրբեջանի Հանրապետության ԱԳնախարար Ջեյհուն Բայրամովի հետ։