Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է Իսրայելի նորանշանակ դեսպանին
Այսօր արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովն ընդունել է Ադրբեջանում Իսրայելի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռոնեն Կրաուսին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են արտաքին գործերի նախարարությունից, դեսպանը Ջեյհուն Բայրամովին է հանձնել իր հավատարմագրերի պատճենները։
Ջեյհուն Բայրամովը շնորհավորել է Ռոնեն Կրաուսին նշանակման կապակցությամբ և մաղթել հաջողություններ մեր երկրում դիվանագիտական գործունեության մեջ։
Հանդիպման ժամանակ քննարկվել են Ադրբեջանի և Իսրայելի միջև երկկողմ և բազմակողմ համագործակցության հարցեր, ինչպես նաև տարածաշրջանային իրավիճակը։
Նշվել են քաղաքական, առևտրատնտեսական, էներգետիկ, գյուղատնտեսական, ներդրումային և հումանիտար ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման լայն հեռանկարները։
Ջեյհուն Բայրամովը լուրջ մտահոգություն է հայտնել Մերձավոր Արևելքի տարածաշրջանում լարված իրավիճակի վերաբերյալ և նշել, որ Ադրբեջանը կողմ է խաղաղության և կայունության հաստատմանը և միշտ պատրաստ է իր ներդրումն ունենալ այս գործընթացում։