Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի ՌՕՈՒ-ները քննարկել են համագործակցությունը
Պաշտպանության փոխնախարար, Ռազմաօդային ուժերի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Նամիգ Իսլամզադեի գլխավորած Ադրբեջանի պատվիրակությունը այց է կատարել  Ուզբեկստան:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, այցը իրականացվել է՝ Ուզբեկստանի Հակաօդային պաշտպանության զորքերի և Ռազմաօդային ուժերի  հրամանատար, գեներալ-մայոր Ախմադ Բուրխանովի հրավերով։
Այցի ընթացքում Նամիգ Իսլամզադեն հանդիպել է՝ Ուզբեկստանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-մայոր Շուխրատ Խալմուհամեդովի և պաշտպանության փոխնախարար, գեներալ-մայոր Ախմադ Բուրխանովի հետ։
Հանդիպումների ընթացքում քննարկվել են՝ երկու երկրների միջև ռազմական համագործակցության ներկա վիճակը և զարգացման հեռանկարները։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի միջև ռազմական ավիացիայի և հակաօդային պաշտպանության ոլորտում փորձի փոխանակման համար փոխադարձ այցելությունների նշանակության վերաբերյալ։