Բայրամովը և Կալլասը քննարկել են քաղաքական երկխոսության ամրապնդումը
ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի բարձր մակարդակի շաբաթվա շրջանակներում՝ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը հանդիպել է՝ ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով գերագույն ներկայացուցիչ, Եվրոպական հանձնաժողովի փոխնախագահ Կայա Կալլասի հետ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությանը, քննարկումների շրջանակներում կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ Ադրբեջանի և ԵՄ-ի միջև հարաբերությունների ներկայիս վիճակի վերաբերյալ և քննարկել դրանց հետագա զարգացման հնարավորությունները։
«Քննարկված թեմաների թվում են եղել՝ քաղաքական երկխոսության ամրապնդումը, առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնումը և համատեղ ջանքերի ակտիվացումը այնպիսի հիմնական ոլորտներում, ինչպիսիք են՝ էներգետիկան, տրանսպորտը, կայուն զարգացումը և մարդասիրական նախաձեռնությունները», - ասվում է հաղորդագրության մեջ։
Կողմերը նաև մտքեր են փոխանակել՝ տարածաշրջանում իրավիճակի վերաբերյալ և քննարկել են Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև ընթացիկ խաղաղության գործընթացը։