Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է Եգիպտոսի դեսպանի հետ
Դեկտեմբերի 17-ին Միլլի Մեջլիսի  նախագահ Սահիբա Գաֆարովան հանդիպել է՝  մեր երկրում  Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Հուսամ Էլդին Ռեդայի հետ։
Ինչպես Ազերթաջ-ին հայտնել են խորհրդարանի մամուլի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, հանդիպման ընթացքում գոհունակություն է հայտնվել՝ երկու երկրների միջև բարեկամական հարաբերությունների ներկայիս մակարդակից, ինչպես նաև նշվել է՝ պետությունների ղեկավարների դերն ու աջակցությունը այդ կապերի զարգացման գործում։
Զրույցի ընթացքում բարձր է գնահատվել՝ Միլլի Մեջլիսի և Եգիպտոսի խորհրդարանի վերին և ստորին պալատների միջև դրական համագործակցությունը։
Սահիբա Գաֆարովան նշել է, որ Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետություն կատարած իր պաշտոնական այցը և իր անցկացրած հանդիպումները, ինչպես նաև հակառակ կողմի ներկայացուցիչների  մեր երկիր կատարած այցելությունները նպաստել են՝ համագործակցային կապերի զարգացմանը։ Նա նաև ընդգծել է բարեկամության խմբերի գործունեությունը։
Դեսպան Հուսամ-Էլդին Ռեդան նշել է, որ իր  հետագա գործունեության մեջ, այլ ոլորտներից բացի, ձգտելու է նպաստել՝ օրենսդիր մարմինների միջև շփումների հետագա ընդլայնմանը։