Ադրբեջանի ցամաքային զորքերում՝ Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան նվիրված միջոցառումներ են անցկացվել ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
2025 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն, ցամաքային զորքերի ստորաբաժանումներում՝ Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարվան նվիրված միջոցառումներ են անցկացվել:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, միջոցառումների ժամանակ մեկ րոպե լռությամբ հարգվել է՝ համազգային առաջնորդ Հեյդար Ալիևի և հայրենիքի համար իրենց կյանքը զոհաբերած նահատակների հիշատակը։ Հնչել է Ադրբեջանի Հանրապետության պետական օրհներգը։
Ելույթ ունեցողները նշել են՝ Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի 2024 թվականի դեկտեմբերի 28-ի հրամանագրի համաձայն՝ 2025 թվականը մեր երկրում Սահմանադրության և ինքնիշխանության տարի հայտարարելու կարևորությունը։ Ընդգծվել է, որ այս որոշումը հատուկ նշանակություն ունի իրավական, քաղաքական և սոցիալական ոլորտներում և արժեքավոր ներդրում է ունենում երկրի զարգացման գործընթացում։
Միջոցառումների շրջանակներում ընդգծվել է՝ 44-օրյա Հայրենական պատերազմում Գերագույն գլխավոր հրամանատարի ղեկավարությամբ ադրբեջանական բանակի կողմից տարած պատմական հաղթանակը, նշվել է ժողովրդի միասնության և մեր քաջարի զինվորների հերոսության վճռորոշ դերը՝ Հաղթանակի հասնելու գործում, և ընդգծվել է, որ խորը հարգանքով  մեծարվում է նահատակների պայծառ հիշատակը։