Նեպալը շնորհավորում է Ադրբեջանին Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործում առաջընթացի համար
Օգոստոսի 19-ին հեռախոսազրույց է տեղի ունեցել Ադրբեջանի և Նեպալի արտաքին գործերի նախարարներ Ջեյհուն Բայրամովի և Արզու Ռանա Դեուբայի միջև։
ԱԳՆ-ից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ Արզու Ռանա Դեուբան շնորհավորել է Բաքվին Ադրբեջանի նախագահի Վաշինգտոն կատարած այցի ընթացքում Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների, ինչպես նաև ադրբեջանա-հայկական հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում առաջընթացի համար։
Կողմերը նշել են Ադրբեջանի և Նեպալի միջև մշտական քաղաքական շփումները և գոհունակությամբ հիշել Նեպալի նախագահի այցը Ադրբեջան COP29-ի շրջանակներում։
Ընդգծվել է, որ այս տարի լրանում է երկու երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, նշվել է Նեպալում Ադրբեջանի կառավարության առաքելության և արտաքին գործերի նախարարությունների միջև քաղաքական խորհրդակցությունների կարևորությունը։