Ադրբեջանի գլխավոր դատախազը պահանջել է պատասխանատվության ենթարկել Լիբանանում դեսպանատան վրա հարձակվածներին
Գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի իր գործընկերոջ հետ՝ կապված Բեյրութում Ադրբեջանի դեսպանատան վրա կատարված հարձակման հետ։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ տեղական և արտասահմանյան տեղեկատվական ռեսուրսներում տարածված տեսագրություններում պարզ երևում է, որ օգոստոսի 29-ին Լիբանանի Հանրապետությունում ԱՀ դեսպանատան դիմաց տեղի ունեցած ակցիայի ժամանակ հայկական ծագումով մոտ 50 հոգի հարվածել են դեսպանատան շուրջ գտնվող ցանկապատին, կոշտ առարկաներ, ինչպես նաև պայթուցիկով և ներկով լցված ապակե շշեր նետել վարչական շենքի վրա։
Միջադեպի առնչությամբ Ադրբեջանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Քյամրան Ալիևը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Հասան Վեյդաթի հետ։
Զրույցի ընթացքում պահանջվել է անհրաժեշտ և անհետաձգելի միջոցներ ձեռնարկել հանցագործներին գտնելու, միջազգային չափանիշներին, ինչպես նաև ներպետական օրենսդրությանը համապատասխան լիարժեք, բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետաքննության միջոցով պատասխանատվության ենթարկելու ուղղությամբ: