Բակո Սահակյանը, Արկադի Ղուկասյանը և Դավիթ Իշխանյանը ձերբակալվել են
05 0Հոկտեմբերի 2023 15:10
Քննարկվել է Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայության (ՊԱԾ) քննիչի ներկայացումը՝ Ղարաբաղում անջատողականների նախկին «նախագահներ» Արկադի Ղուկասյանի (1997-2007) և Բակո Սահակյանի (2007-2020 թթ.), Դաշնակցության «Ղարաբաղում ներկայացուցիչ» և անջատողական ռեժիմի «խորհրդարանի» նախկին նախագահ Դավիթ Իշխանյանի նկատմամբ կալանքի տեսքով խափանման միջոց ընտրելու վերաբերյալ։
Արկադի Ղուկասյանի նկատմամբ ներկայացումը ապահովվել է՝ Սաբաիլի շրջանային դատարանի դատավոր Ուլվիա Շուքյուրովայի նախագահությամբ, և նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը՝ 4 ամիս ժամկետով։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Արկադի Ղուկասյանի նկատմամբ ներկայացումը ապահովել է՝ Սաբաիլի շրջանային դատարանի դատավոր Ուլվիա Շուկուրովայի նախագահությամբ, և նրա նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը՝ 4 ամիս ժամկետով։
Բակո Սահակյանի և Դավիթ Իշխանյանի նկատմամբ ներկայացումները քննարկվել են դատավոր Ազեր Թաղիևի նախագահությամբ։ Այդ անձանց վերաբերյալ ապահովվել են ներկայացումները և խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը՝ 4 ամիս ժամկետով։
Նշենք, որ բոլոր երեքին էլ կալանավորվել են Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից և բերվել Բաքու, նրանց մեղադրանք է առաջադրվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի տարբեր հոդվածներով։