Ադրբեջանը վերահսկողություն է հաստատել ռազմավարական բարձունքների վրա
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը հավաստի աղբյուրներից, Բաքվի ժամանակով առավոտյան ժամը 9:15-ին ադրբեջանական բանակի գործողությունը հաջողությամբ ավարտվել է։
Այն իրականացվել է հնարավորինս սեղմ ժամկետներում, ամենաբարձր պրոֆեսիոնալիզմով և ոսկերչական ճշգրտությամբ (քաղաքացիական օբյեկտները չեն վնասվել)։ Հայկական ողջ ռազմական ենթակառուցվածքը, որը գոնե հնարավոր կլիներ օգտագործել Լաչինի և Քելբեջարի ուղղություններով սահմանային հատվածներում սադրանքների համար, ջարդուփշուր է արվել մեր բանակի զինանոցի գերճշգրիտ զենքերից, և այն վերականգնելու համար տարիներ կպահանջվեն։ Caliber.Az-ի տեղեկատվության համաձայն՝ հայկական բանակի կորուստները կազմել են 150-ից մինչև 200 զոհվածներ, կան նաև հարյուրավոր վիրավորներ։ Ոչնչացվել են երկու C-300 հակաօդային պաշտպանության համակարգեր. ավելի քան կես միլիարդ դոլար արժողությամբ ռազմական տեխնիկա։
Ադրբեջանական բանակը վերահսկողություն է ապահովել՝ սահմանային գոտու մի շարք կարևոր ռազմավարական դիրքերի և բարձունքների նկատմամբ, որոնք, ինչպես հայտնի է, սահմանազատված չեն։ Ինչպես նաև տեսողական և կրակային հսկողության տակ են վերցվել Հայաստանի տարածքով անցնող մի շարք ռազմավարական հաղորդակցություններ։
Նշենք, որ Ադրբեջանը այլ պետության տարածքը օկուպացնելու մտադրություն չունի, սակայն ամենավճռական միջոցներ կձեռնարկվեն մեր սահմանների անվտանգությունն ապահովելու համար։ Մեր նահատակների արյունն անվրեժ չմնաց, հայկական կողմին արժանի պատասխան տրվեց:

Азербайджан обеспечил контроль над стратегическими высотами
По информации Caliber.Az из достоверных источников в 9:15 по бакинскому времени операция азербайджанской армии была успешно завершена.
Она была проведена в кратчайшие сроки, с высочайшим профессионализмом и ювелирной точностью (гражданские объекты не были повреждены). Вся армянская военная инфраструктура, которая могла быть хотя бы потенциально использована для провокаций на участках границы в Лачинском и Кяльбаджарском направлениях, была разнесена в щепки высокоточным оружием, имеющимся в арсенале нашей армии, и на ее восстановление уйдут годы. По имеющимся у Caliber.Az данным, потери армянской армии составили от 150 до 200 человек убитыми, также есть сотни раненых. Уничтожены два комплекса ПВО C-300 – техники на более чем полмиллиарда долларов ушло на металлолом.
Азербайджанская армия обеспечила контроль над рядом важных стратегических позиций и высот в приграничной зоне, которая, как известно, не делимитирована. Также был взят под визуальный и огневой контроль ряд стратегических коммуникаций, проходящих по территории Армении.
Отметим, что у Азербайджана нет намерения оккупировать территорию другого государства, но для обеспечения безопасности своих границ будут предприниматься самые решительные меры.  Кровь наших шехидов не осталась неотмщенной, армянской стороне был дан достойный ответ.