Ֆախրեդդին Քոջա. Ադրբեջանում թուրքական ընկերությունների ներդրումները գերազանցել են 12 միլիարդ դոլարը
Ադրբեջանի և Թուրքիայի համագործակցությունը բժշկության ոլորտում, ինչպես և բոլոր այլ ոլորտներում, շարունակում է զարգանալ վերընթաց: Մենք դեռ շատ անելիքներ ունենք այս ոլորտում։
Այս մասին, ըստ Caliber.Az-ի, հայտարարել է Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆախրեդդին Քոջան ադրբեջանա-թուրքական բիզնես ֆորումում։
Նախարարի խոսքով, թուրքական ընկերությունների ներդրումներն Ադրբեջանում գերազանցել են 12 մլրդ դոլարը. «Ադրբեջանական ընկերությունների ներդրումները Թուրքիայում կազմում են ավելի քան 20 մլրդ դոլար։ Երկկողմ ապրանքաշրջանառության ծավալը կազմում է մոտ 5 մլրդ դոլար:

Фахреттин Коджа: Инвестиции турецких компаний в Азербайджан превысили 12 млрд долларов
Сотрудничество между Азербайджаном и Турцией в сфере медицины, как и во всех других областях, продолжает развиваться по восходящей. Нам еще многое предстоит сделать в этой сфере.
Как сообщает Report, об этом министр здравоохранения Турции Фахреттин Коджа заявил на азербайджано-турецком бизнес-форуме в сфере здравоохранения.
По словам министра, инвестиции турецких компаний в Азербайджан превысили 12 миллиардов долларов: «Инвестиции азербайджанских компаний в Турцию составляют более 20 миллиардов долларов. Объем двусторонней торговли составляет около 5 миллиардов долларов».