Թուրքիայի անվտանգության խորհուրդը կոչ է անում Հայաստանին կատարել իր պարտավորությունները
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է՝ Թուրքիայի Ազգային անվտանգության խորհրդի նիստի արդյունքների մասին հաղորդագրությունում։
«Հայաստանը դատապարտվել է Ադրբեջանի դեմ սադրիչ գործողությունների համար, այս երկրի ղեկավարությանը հիշեցվել է՝ խաղաղություն հաստատելու ընձեռված հնարավորության, ինչպես նաև բոլոր պարտավորությունների կատարման մասին»,- ասվում է հայտարարության մեջ։
Նշվում է, որ հանդիպմանը վճռական աջակցություն է հայտնվել Ադրբեջանին, որը մեծ ջանքեր է գործադրում կայուն խաղաղության հասնելու համար։ Ընդգծվել է նաև, որ բոլոր ներգրավված կողմերը, հատկապես տարածաշրջանի պետությունները, պետք է նպաստեն խաղաղ գործընթացին։

Совет Безопасности Турции призвал Армению выполнить свои обязательства
Как сообщает Report, об этом говорится в сообщении об итогах заседания Совета национальной безопасности Турции.
«Армению осудили за провокационные действия против Азербайджана, руководству этой страны напомнили о предоставленной возможности по установлении мира, а также о выполнении всех обязательств», - говорится в заявлении.
Отмечается, что на встрече была выражена решительная поддержка Азербайджану, прилагающему большие усилия для достижения прочного мира. Также было подчеркнуто, что все участвующие стороны, особенно государства региона, должны способствовать мирному процессу.