Հայերը գնդակոծել են ադրբեջանական դիրքերը վեց ուղղություններով
Նոյեմբերի 28-ին Հայաստանի Զինված ուժերի ստորաբաժանումները Բասարքեչարի շրջանի Յուխարը Շորժա գյուղի ուղղությամբ տեղակայված դիրքերից գնդակոծել են Քելբաջարի շրջանի Յելլիջա գյուղի մոտ տեղակայված ադրբեջանական դիրքերը՝ կիրառելով տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքեր:
Բացի այդ, նոյեմբերի 28-ի ժամը 16:00-ից մինչև նոյեմբերի 29-ի 09:00-ն, ռուս խաղաղապահների ժամանակավոր վերահսկողության տակ գտնվող ադրբեջանական տարածքներում տեղակայված հայկական անօրինական զինված կազմավորման անդամները կրկին գնդակոծել են ադրբեջանական բանակի դիրքերը Շուշայի, Խոջավենդի, Խոջալուի, Ֆիզուլիի և Թերթերի ուղղությամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են պաշտպանության նախարարությունից, ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկվել են համարժեք պատասխան միջոցառումներ։

Армяне обстреляли позиции ВС Азербайджана сразу в шести направлениях
Вечером 28 ноября подразделения Вооруженных сил Армении с позиций, расположенных в направлении населенного пункта Юхары Шорджа Басаркечарского района, обстреляли из стрелкового оружия позиции азербайджанской армии, расположенные в направлении населенного пункта Йеллиджа Кяльбаджарского района.
Кроме того, с 16:00 28 ноября по 09:00 29 ноября членами незаконного армянского вооруженного формирования на территории Азербайджана, где временно дислоцируются российские миротворцы, были обстреляны позиции нашей армии в направлениях Физулинского, Тертерского, Ходжавендского, Шушинского и Ходжалинского районов из стрелкового оружия различного калибра.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Минобороны, подразделения азербайджанской армии приняли адекватные ответные меры.