Պատգամավոր Աբրահամյանը ծաղրել է Հայաստանի պաշտպանության նախարարին ու գեներալներին
Հայաստանի խորհրդարանի ընդդիմադիր «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը՝ ցածր կարծիք ունի հայկական բանակում զինվորական կարգապահության մակարդակի մասին։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնում է երևանյան «Հրապարակ» թերթը։
Ըստ տեղեկությունների՝ պատգամավորը լուսանկար է հրապարակել, որում պատկերված է Հայաստանի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավար Պապիկյանը, ով գնում է ինչ-որ տեղ՝ շրջապատված գեներալներով։
«Զինվորական կարգապահության մասին են խոսում, բայց այս լուսանկարում ամեն ինչ արտահայտված է։ Բացի պաշտպանության նախարարից, լուսանկարի առաջին պլանում երեք զինծառայողներ են, այդ թվում՝ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը։
Նրանցից ոմանց համազգեստի վրա ուսադիրներ կան, իսկ մյուսների մոտ՝ ոչ։ Նրանց նույնիսկ զինվորական տաբատներն ու բուշլատները տարբեր են։

Депутат Абрамян высмеял министра обороны Армении и генералитет
Депутат парламента Армении от оппозиционной фракции «Честь имею» Тигран Абрамян невысокого мнения об уровне воинской дисциплины в армянской армии.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщает ереванская газета «Грапарак».
Согласно информации, депутат опубликовал фото, на котором изображен глава оборонного ведомства Армении Папикян, который куда-то идет в окружении генералов.
«Говорят о воинской дисциплине, но все выражено этим фото. Помимо министра обороны, на переднем плане фотографии трое военнослужащих, в том числе начальник Генерального штаба Вооруженных Сил.
У кого-то из них на форме погоны находятся на плечах, а у других – нет. У них даже армейские штаны и бушлаты разные.
Воинская дисциплина начинается с внешнего вида, правильного ношения формы.
Я даже не говорю о различных «мундирах» людей на заднем плане, и как они ее носят», - написал армянский оппозиционер в Facebook.