Ազատագրված տարածքներում աշխատող մասնագետները կստանան միանվագ նպաստ
Սահմանվել են Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում աշխատող մասնագետին միանվագ նպաստ նշանակելու պայմանները։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը՝ այս կապակցությամբ Միլլի Մեջլիսի պատգամավորներն այսօրվա նիստում կողմ են քվեարկել՝ «Սոցիալական նպաստների մասին» օրենքում փոփոխությունների երրորդ ընթերցմամբ ընդունմանը։
Հաշվի առնելով փոփոխությունները՝ մասնագետի նյութական և կենցաղային պայմանների ապահովման նպաստը կսահմանվի՝ Ադրբեջանի ազատագրված տարածքներում աշխատանքի համար առնվազն 1 տարի ժամկետով աշխատանքային պայմանագրի դեպքում։

Специалисты, занятые на освобожденных территориях, получат единовременное пособие
Определены условия назначения единовременного пособия специалисту, занятому на освобожденных территориях Азербайджана.
Как сообщает Report, в связи с этим на сегодняшнем заседании Милли Меджлиса депутаты проголосовали за принятие поправок к закону «О социальных пособиях» в третьем чтении.
С учетом изменений, пособие для поддержки материально-бытовых условий специалиста будет определяться в случае трудового договора, заключенного на срок не менее одного года для работы на освобожденных территориях Азербайджана.